Odběr periferní krve

Kmenové buňky z periferní krve

Kmenové buňky jsou vzácnou složkou naší krve. Tzv. hematopoetické kmenové buňky jsou zárodečným zdrojem červených a bílých krvinek. Červené krvinky distribuují kyslík, bílé jsou základem našeho imunitního systému. Hematopoetické kmenové buňky tak zajišťují životně důležité funkce, bez kterých není život možný.

S přibývajícím věkem těchto zárodečných buněk ubývá. Zároveň jsou poškozovány nemocemi, životním stylem, znečištěným životním prostředím nebo dokonce léčbou.

Náš projekt umožňuje preventivní odběr a včasné uložení kmenových buněk v době, kdy nejsme zatíženi vysokým věkem, nemocí, léky apod. V případě potřeby jsou kmenové buňky kdykoliv k dispozici. Tímto preventivním opatřením máme možnost zrekonstruovat dle potřeby naší krvetvorbu nebo imunitu. Popřípadě lze pomocí našich mladých uložených buněk dodatečně znásobit imunitu v případě onkologických nebo závažných infekčních nemocí (např. při HIV).

Další důležitou populací zárodečných buněk v periferním řečišti jsou tzv. mezenchymální kmenové buňky, které se podílí na průběžné celoživotní regeneraci poraněných a opotřebovaných tkání. Opět s přibývajícím věkem těchto buněk ubývá, i proto naše schopnost regenerace slábne. Obecně se dá říci, že i proto stárneme.

Včasné uložení a uchovaní této skupiny buněk nám dává příležitost průběžně doplňovat a posilovat náš regenerační potenciál.

Zdrojem zmíněných kmenových buněk je kostní dřeň, odkud jsou dle fyziologické potřeby organismu během života průběžně vyplavovány. Největší koncentrace kmenových buněk v krvi je po narození, s přibývajícím věkem jejich množství v těle ubývá.

Díky moderním technologiím je v současné době možné zachytit i malé množství kmenových buněk přímo v periferním řečišti, tzn. již není nutná operace pro odběr z kostní dřeně.

K odběru kmenových buněk používá MCP nejmodernější přístroj pro separaci na světě (Spectra Optia). Technologie společnosti Terumo BCT zaručuje vysokou efektivitu sběru buněk. Odběr probíhá ambulantně a zabere přibližně 2-3 hodiny. Buňky jsou po odběru okamžitě zpracovány a dlouhodobě bezpečně uloženy. Odběr lze samozřejmě dle individuální potřeby opakovat.

Pokud máte zájem o odběr kmenových buněk z periferní krve a následné uložení, můžete nás kontaktovat telefonicky (800 444 442),  e-­mailem (info@mc-praha.cz) nebo prostřednictvím webového rozhraní. Rádi Vám zodpovíme všechny dotazy.

Ceník odběru a uskladnění kmenových buněk z periferní krve
Všeobecné obchodní podmínky