Odběr pupečníkové krve

Kmenové buňky z pupečníkové krve

Pupečníková krev se nachází v placentě a pupeční šňůře novorozenců a je jedinečným zdrojem hematopoetických kmenových buněk. Jedná se o zárodečné buňky, ze kterých se formují červené krvinky, krevní destičky a buňky imunitního systému. Věkem koncentrace těchto buněk významně klesá, tímto se snižuje regenerační potenciál krvetvorby, včetně imunity.

Vedle hematopoetických kmenových buněk je pupečníková krev zdrojem tzv. mezenchymálních kmenových buněk, které se podílí na regenerativních procesech pojivové tkáně (například chrupavky, šlach) nebo svaloviny.

Hematopoetické kmenové buňky se více než 60 let využívají k léčbě hematologických a onkologických onemocnění. Nově přibývá klinických studií využívajících unikátních vlastností kmenových buněk v regenerativní medicíně, imunologii a infekčním lékařství.

Přehled několika set studií s kmenovými buňkami z pupečníkové krve naleznete na stránce www.clinicaltrials.gov.

Pokud máte zájem o odběr pupečníkové krve a následné uložení, můžete nás kontaktovat telefonicky (800 444 442),  e-­mailem (info@mc-praha.cz) nebo prostřednictvím webového rozhraní. Rádi Vám zodpovíme všechny dotazy.

Kromě uložení pupečníkové krve nabízí naše společnost také možnost si pupečníkovou krev nechat pouze vyšetřit bez nutnosti uložení. Více podrobností je možné si přečíst na stránkách projektu Zdravý kojenec.

Ceník odběru a uložení pupečníkové krve
Všeobecné obchodní podmínky